Počeštění počtu komentářů ve WordPressu

Zrovna jsem pro tenhle blog nainstaloval WordPress a jedinou vadou na kráse bylo nesprávně počeštěné počítadlo komentářů.

U jakéhokoliv počtu komentářů je text správně, ale při počtu 1 komentář se tento text zobrazovuje ve výchozím nastavení anglicky – tedy One Comment. Což určitě nikdo nechceme.

Na internetu jsem našel jakýsi návod, který by bezvadně fungoval, ale nechtělo se mi v souborech hledat, který PHP skript přesně vypisuje přehled článků a do něj vkládat vypsání funkce.

Takže jsem si pomohl svépomocí… Nyní Vám ukážu jak! 🙂

Pokud je možnost, tak se jakékoliv překlady zobrazují v tomto pořadí:

  1. Překlad v jazykovém souboru, podle jazyka, který právě používáte
  2. Překlad v defaultním (výchozím) jazyce WordPressu (angličtina)
  3. Překlad výchozího textu v souboru samotné šablony

V mém případě šlo až o třetí možnost. Nejdřívě tedy zkuste překlad najít v language souborech. Nenajdete-li tam daný překlad, postupte k další možnosti. Nakonec můžete skončit u poslední možnosti jako já.

 

Na FTP si otevřete složku své WordPress instalace a proklikejte se do této složky /wp-content/themes/(jmenovasisablony). Zde by se měl nacházet soubor content.php.

Na řádku č. 32 by mělo být něco ve smyslu:

<?php comments_popup_link( ‚<span class=“leave-reply“>‘ . __( ‚Leave a comment‘, ‚mckinley‘ ) . ‚</span>‘, __( ‚One Comment‘, ‚mckinley‘ ), __( ‚View all % comments‘, ‚mckinley‘ ) ); ?>

A teď už je to jednoduché. Stačí tyto fráze přeložit do češtiny:

<?php comments_popup_link( ‚<span class=“leave-reply“>‘ . __( ‚Zanechat komentář‘ ) . ‚</span>‘, __( ‚Jeden komentář‘ ), __( ‚Zobrazit všech % komentářů‘ ) ); ?>

Ajelůja! Máme hotovo, nyní bychom měli vidět počet komentářů v českém jazyce!

Počeštění počtu komentářů ve WordPressu

Napsat komentář